Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI

wielka-pomoc.jpg

Czujka czadu na straży Twojego bezpieczeństwa

W czwartek 27 października 2022 r. w świetlicy wiejskiej „Dom Warmiński ” w Tomaszkowie odbyło się spotkanie edukacyjne z mieszkańcami...

 

W czwartek 27 października 2022 r. w świetlicy wiejskiej „Dom Warmiński ” w Tomaszkowie odbyło się spotkanie edukacyjne z mieszkańcami nt. „Czujka czadu na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Podczas spotkania strażacy ochotnicy z OSP Bartąg informowali zgromadzonych jak należy zachować się w przypadkach wystąpienia zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Naszym zadaniem była nauka jak przywrócić prawidłową akcję serca - przeprowadzić resustytację krążeniowo oddechową (RKO) bezprzyrządową i z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Czadowe spotkania z mieszkańcami promujące bezpieczną eksploatację urządzeń grzewczych odbywają się w sezonie grzewczym, corocznie w innym sołectwie. W poprzednich latach byliśmy w sołectwach: Stawiguda, Bartąg, Gryźliny, Pluski i Ruś. Spotkania takie organizują również Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w ramach kampanii „Bezpieczny Senior”. W naszych szkołach: ZSP w Stawigudzie i Szkole Podstawowej w Rusi z Filią w Bartągu odbywają się „czadowe lekcje”.

 
 

Podczas spotkań zachęcamy do montażu w domach czujek czadu. Każdego roku w ramach akcji do mieszkańców trafia kilkanaście czujek czadu zakupionych przez Urząd Gminy w Stawigudzie oraz pozyskanych z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Każdy może pomagać. To proste. Wspierając FENI finansowo to Ty działasz na rzecz potrzebujących.

Przekaż nam darowiznę bezpośrednio na konto:

56 1240 5598 1111 0010 8791 3915

lub

Przekaż 1,5% podatku wpisując w swój PIT nasz KRS 0000807057

Nasze działania wsparli:


Współpracujemy z :

2020 © Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI  |  Opracowanie strony JPM OLSZTYN

kontakt |  polityka bezpieczeństwamapa strony