Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI

wielka-pomoc.jpg

Uczymy dzieci pierwszej pomocy

Nasza działalność to między innymi edukacja z pierwszej pomocy oraz prewencja w zapobieganiu wypadkom. Dlatego w listopadzie i grudniu prowadziliśmy akcję edukacyjną.

Prowadzimy bardzo dużo zajęć skierowanych do najmłodszych. Dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych oraz najstarsze dzieci z przedszkoli z Gminy Stawiguda uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy. Uczyliśmy jak reagować w sytuacji zagrożenia, gdzie i jak wzywać pomocy. Nasza edukacja to również profilaktyka. Dlatego na zajęciach były poruszane tematy związane z bezpieczeństwem. Dlaczego należy uważać na ulicy, nie bawić się zapałkami? To tylko niektóre pytania na które udzielaliśmy odpowiedzi. Warsztaty zostały przeprowadzone na zlecenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie w ramach programu „Na ratunek Poli”.

 
 

Cieszy nas, że dzieci chętnie, a przede wszystkim aktywnie uczestniczyły w zajęciach. W warsztatach uczestniczyło łącznie 179 dzieci. Zajęcia były prowadzone w 2 grupach w Przedszkolu w Stawigudzie, 2 grupach w Przedszkolu w Bartągu, 3 klasach Szkoły Podstawowej w Stawigudzie oraz 5 klasach Szkoły Podstawowej w Rusi – Oddział w Bartągu. Za współpracę dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu.

Każdy może pomagać. To proste. Wspierając FENI finansowo to Ty działasz na rzecz potrzebujących.

Przekaż nam darowiznę bezpośrednio na konto:

56 1240 5598 1111 0010 8791 3915

lub

Przekaż 1,5% podatku wpisując w swój PIT nasz KRS 0000807057

Nasze działania wsparli:


Współpracujemy z :

2020 © Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI  |  Opracowanie strony JPM OLSZTYN

kontakt |  polityka bezpieczeństwamapa strony